UWAGA !!!   Zarząd Okręgu PZW Poznań  wprowadził na stawie w Łęgoniu    ZAKAZ POŁOWU AMURA
na czas nieokreślony z powodu dużego zarastania zbiornika. Zakaz obowiązuje od 31.03.2017.

Społeczna Straż Rybacka

Wspólne patrole Straży Rybackiej

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Wschowskiego, wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej w Gorzowie Wielkopolskim  z posterunku w Zielonej Górze, przeprowadziło w ostatnich tygodniach wspólne patrole polegające na kontroli brzegów jezior, wędkarzy, jak i samych jezior z łodzi służbowej. W niektórych przypadkach kończyło się upomnieniem lub postępowaniem mandatowym dla wędkarzy.Podczas patrolowania wód podległych, natrafiono na kilka sieci typu „wonton”, (długości ok. 50m.), które były rozłożone na jeziorach naszego okręgu . Dzięki wspólnej akcji strażników sieci zostały ściągnięte, a ryby wypuszczone do wody w stanie ogólnie zdrowym. Jednocześnie zostały wstępnie wytypowane osoby podejrzane o proceder polegający na nielegalnym połowu ryb. Schwytanie ich to tylko kwestia czasu.


Działanie SSR we Wschowie - październik 2016.

W dniu dzisiejszym Komendant SSR Powiatu Wschowskiego wraz z strażnikami, po telefonicznej informacji od wędkarza udali się nad jezioro Dąbie w Wygnańczycach, celem potwierdzenia informacji o postawionych sieciach kłusowniczych na jeziorze. Po penetracji z łodzi służbowej natrafiono na sieć, długości około 200 m. Sieć została ściągnięta i zdeponowana, a ryby w ilości około 150 szt. trafiły z powrotem do wody.Zlikwidowane sieci

Społeczna Straż Rybacka zlikwidowała w ostatnim czasie (11-13 wrzesień br.)dwie sieci, które kłusownicy zastawili na jeziorze Lgiń Mały. Wszystkie ryby, które były  w dobrej kondycji, wróciły do wody. Niestety część z nich nie przeżyła. Sieci zostały skonfiskowane a ustalanie ich właścicieli jest na "dobrej drodze". A tutaj wyrok polskiego sądu za podobne przestępstwoPatrole policji oraz Społecznej Straży Rybackiej

Weekendowe wspólne patrole policji oraz Wschowskiej Społecznej Straży Rybackiej to kolejne działania prewencyjne, podejmowane są na wodach należących do Polskiego Związku Wędkarskiego. Sześciu wędkarzy łowiących niegodnie z przepisami, zostało ukaranych mandatami.
Zgodnie z podpisanym porozumieniem wspólne patrole mają na celu przeciwdziałać kłusownictwu oraz czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z akwenów wodnych.
Wschowscy policjanci wraz ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej w nocy z 21/22 sierpnia 2015 roku przeprowadzili kontrolę akwenów wodnych należących do Polskiego Związku Wędkarskiego w Wygnańczycach oraz Lginu. Podczas kontroli nałożono 6 mandatów karnych dotyczących odłowienia ryb niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto podczas działań ukarano mandatami trzech kierujących, którzy pomimo panujących warunków atmosferycznych oraz obowiązujących zakazów wjechali samochodami do lasu.
Kolejne tego typu działania będą prowadzone cyklicznie na terenie całego powiatu wschowskiego.


Majowy weekend


Podczas majowego weekendu Społeczna Straż Rybacka Powiatu Wschowskiego kontrolowała wędkarzy na jeziorach naszego powiatu. Skontrolowano ok. 50 osób. W kilku przypadkach upomniano wędkarzy za drobne wykroczenia. Dwie osoby Państwowa Straż Rybacka z Zielonej Góry ukarała w postępowaniu mandatowym na kwotę 200 zł oraz na kwotę 100 zł.

Komendant S.S.R
Jarosław Borowski


Biuro koła czynne w poniedziałki

w godz.16.00 - 17.00

Wschowa, ul.Kopernika 7

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości